FİLTRE GRUBU

FİLTRE GRUBU


Yağ Filtreleri

FİLTRE GRUBU

Sistem içerisinde hareketli ekipmanların yağlanması sürecinde yağın sürtünmeden oluşan partiküllerden temizlenmesi için kullanılan filtrelerdir.

Yanma odasında ki hava kalitesi de yağın kirlenmesine neden olmakta ayrıca yağda oluşan karbon atıkları da bu filtreler sayesinde temizlenmektedir. Yağ filtresi sadece bu tip sistemlerde değil farklı endüstriyel uygulamalarda da kullanılmaktadır. Burada ki tek amaç yağlama yağlarının temiz ve özelliğini yitirmeden görev yapmasını sağlamaktır. Bunun için de doğru yağ filtresi elemanı tercih edilmelidir.

Zamanından değiştirilmeyen yağ filtreleri motorda ciddi problemlere yol açmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz; Motor gücünün düşmesi, yağ kaçakları oluşması ve bu kaçaklar sebebi ile oluşan kirlilik, daha fazla yağ tüketimi, motor hasarına sebep olabilecek seviyede erken aşınma.

Distribütör olduğumuz Ferra Filtre düşük debiden yüksek debiye kadar değişik sistemlerde kullanılan farklı özelliklerdeki yağ filtre elemanları üretmekte ve başta OEM firmalar olmak üzere pazarın talepleri karşılanmaktadır. Ayrıca özel müşteri taleplerine göre teknik spesifikasyon şartlarına uygun imalatlarda yapabilmektedir.