FİLTRE GRUBU

FİLTRE GRUBU


Hidrolik Filtreler

FİLTRE GRUBU

Hidrolik filtreler sistem elemanlarını aşınmadan korumak ve makinelerin hata süreçlerinin başlamasına engel olmak amacı ile akışkanın temizliğini sağlayan, hidrolik devrelerde basınç, dönüş ve depo(emiş) filtreleri olmak üzere üç tip filtre mevcuttur.

Basınç hattı filtreleri 2 ana grupta incelenmektedir. Yüksek basınç (420bar), alçak basınç (21bar) olarak sistem üzerinde bulunan filtreler 3µ,6µ,10µ,20µ,25µ mertebelerinde hassas filtrasyon kabiliyetine sahiptirler. Bu derece hassas filtrasyon için gerekli materyal ise Defender Fiberglass (Defender mikroglass) esaslı lamineli ürünler kullanılarak elde edilmektedir. Sistem dönüşlerinde 25µ mertebesinde filtrasyon yapılırken, emiş hattında ise krom (mesh) filtreler kullanılmaktadır.

Hidrolik sistemler üzerinde yapılan bilimsel çalışmalara göre sistemlerde ki sorunların %70’i aşınma(%50 mekanik aşınma, %20 korozon), %15’i kazalar ve son %15’i ise kullanım süresinin aşılmasından kaynaklandığı görülmüştür. Ürünlerimizde kullanılan hammaddelerin yüksek kir tutma kapasiteleri sayesinde sağlanan kalite standartı ile sistemin en önemli elemanlarından büyük silindirler, servo valfler, hidrolik motorlar ile diğer makine ve parçaların performanslarını ve kullanım ömürlerini arttırmakta ve hidrolik sistemin kesintisiz çalışmasını sağlamaktadır.

Çağdaş Filtre olarak düşük-orta-yüksek basınç farklarına göre imalatını yaptırdığımız filtrelerimizde en önemli hammadde kalemi olan filtrasyon medyasını H&V ve Lydall gibi dünya lideri iki firmanın üretmiş olduğu yüksek kalitede ki Fiberglas (mikroglass) ürünler ile, yurt dışından temin edilen farklı markalarda ki hidrolik filtrelerin aynı kalitede ki muadillerini Türkiye’de anlaşmalı fabrikalarda üretirebilmektedir.